Ufuk İşler Photographer
Merhaba,
ben Ufuk İşler ve
yıllardan beri fotoğrafçılık sanatını icra etmekteyim 📷

Facebook | Instagram | 500px
NG Your Shot | YouTube

info@ufukisler.com.tr

Hakkımda

Ufuk İşler

Photographer


Baba mesleği benim fotoğrafçılık hikâyem. 16 yaşındayken fotoğrafçılık konusunda ciddi oldum.
Her şey filmle başladı, sonra dijital. Aslında açık bir ilişkimiz var. Dışarıda olmayı seviyorum ve bu hissi tasvir etmeye çalışmanın hiç bitmeyen mücadelesini seviyorum.

Fotoğraflarım tamamen dışarıda ve bir hikâye anlatıyor…

Fotoğrafçılık

Ben sadece onu seviyorum. Tek başıma seyahat etmek ya da eski bir ormanlık alanı keşfetmek için dolaşmaya gitmek bile her zaman kendimi biraz daha iyi hissettiriyor. Kamera bulmacanın eksik parçasıydı. Sebepsiz yere dışarı çıkma konusundaki endişelerim gitmişti. Elbette göremedim o zaman, ama şimdi anlıyorum ki açık havada olmak ve keşfetmek istiyordum. 2006 yılında ilk DSLR’ imi aldım. Nikon D100. Bu, ortalama tüketici için erişilebilir ilk DSLR’ ler den biriydi. Eğer kamerama sahipsem ve yeni bir yer keşfedersem, yürüyüş yapabilir ya da sadece yerel plajım boyunca gezinebilirim.

Fotoğraf Dışında Yaşam

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesin de, güzel karım Nesrin ile birlikte yaşıyorum. Açık havada yapılabilecek çoğu şeyden zevk alıyorum. Fotoğrafçılığın yanı sıra, yürüyüş yapmaktan zevk alıyorum. Doğada bir yerde kaybolmadığım zaman Nesrin ile zaman geçirmeyi seviyorum. Birlikte geziyoruz, yemek yiyoruz, uzun yürüyüşlere çıkıyoruz ve evli yaşamın mutluluğunu yaşıyoruz.

Kariyer

Karanlık odada renkli fotoğraf baskısı yaptım, düğünler çektim, stüdyo kurdum ve kendimi daha fazla manzara çekerken buldum. Hayatım hayal ettiğim yöne doğru gitmeye başlamıştı. 2012 yılında Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm bakanlığınca fotoğraf çalışmalarımın 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kapsamında güzel sanat eseri olarak kabul edilmiştir. Fotoğraf konusunda danışmanlık yaparak hayatımı sürdürüyorum.